Женска кадетска репрезетнација Србије, играчице рођене 2003. године и млађе, после четири тријумфа, доживеле је први пораз на Европском првенству “Б” дивизије које се одржава у Софији (Бугарска).

Изабранице селекторке Светлане Митровић у оквиру петог кола групе „А“ поражене су од снажне селекције Словеније. Српске кадеткиње су само у првој четвртини пружиле јак отпор, да би Словенке у наставку сусрета преузеле контролу игре и стигле до победе. Наш млади тим се жестоко борио, имао велики број офанзивних скокова, али их шут никако није служио што је главни разлог првог пораза на шампионату: Србија У16 – Словенија У16 51:72 (16:14, 11:21, 16:24, 8:13).

Са скором 4-1 репрезентација Србије заузела је друго место у групи „А“, а противник у четвртфиналу које је на програму у четвртак биће јој селекција Португалије, првопласирана у групи „Б“.
Прва четвртина протекла је у апсолутно изједначеној игри у којој ниједна од екипа није имала већу предност од два поена. После уводних десет минута Србија је водила са 16:14, али су Словенке на почетку друге четвртине серијом 8:2 успеле да преокрену резултат и поведу са 22:18. Ривалке су у тим моментима преузеле иницијативу и до краја првог полувремена стекле солидну предност – 35:27.
Покушао је наш млади тим у наставку још агресивнијом игром да парира ривалкама, али им је мало тога полазило за руком. Словенке су много мање грешиле, биле далеко прецизније и ефикасније и у 28. минуту повеле са 53:40. Ништа се битније није променило до краја сусрета. Српске кадеткиње није ишао шут, иако су захваљујући великом броју офанзивних скокова имале много више напада. Ривалке су то знале да искористе и славе са 72:51.
СРБИЈА: Буквић 7, Кецман 9, Марчетић 8, Милановић 11, Шкундрић, Авлијаш 1, Ђоковић 4, Ивановић 2, Секулић, Шипка, Боричић 9, Суџум.