Северна Македонија У16 – Србија У16 24:113 (8:27, 4:39, 10:23, 2:24)

Женска У16 репрезентација Србије убедљивом победом над Северном Македонијом стартовала је на Европском првенству „Б” дивизије у Подгорици. Наш тим сутра одмара, у суботу од 14,15 часова игра против Босне и Херцеговине.

Све је на овом мечу било готово већ после првих 20 минута, после којих су ученице селекторке Биљане Станковић имале огромних 54 разлике – 66:12. И то све захваљујући сјајној игри у другом периоду, када су са невероватних 39:2 побегле на 66:10 и решиле све дилеме.

Такав расплет мало ко је могао да очекује. Чак и после стартних 10:0, или оних 12:2. Међутим, наше девојке нису одустајале од јаке одбране. Па и када су сви знали какав ће бити епилог овог меча, оне су остале чврсте у ставу. На тај начин терале ривалке на грешке које су потом претварале у лагане поене, повећавале предност, али и самопоуздање.

Тако су питање победника решиле много пре краја, што је омогућило селекторки Биљани Станковић да равномерно распореди минутажу. Већ у првом полувремену све девојке су играле и већ тада су све биле уписане у листу стрелаца.

До краја се само чекало када ће наш тим пробити границу од 100 поена, што се десило четири минута пре краја, када је Лана Марић погодила за 101:22.

Лана Марић је са 25 поена била најефикаснија у нашем тиму, имала је и 13 скокова. Двоцифрен учинак имале су још Ана  Јованов – 17 поена и Имана Ћосовић – 12 поена, 5 скокова,

Комплетну статистику можете видети овде.