СРБИЈА У16 – ИЗРАЕЛ У16 66:56 (26:5, 13:16, 12:21, 15:14)
Женска кадетска репрезентација Србије обезбедила је пласман међу осам најбољих селекција у Европи.
Тим тренера Драгана Вуковића је у осмини финала Европског првенства у Румунији савладао неугодни Израел.
Србија ће у четвртфиналу у Питештију играти против Шпанијe, која је у осмини финала савладала Литванију са 118:27. Та утакмица је на програму у среду од 19.30 сати.
Србија је на сјајан начин отворила утакмицу. У тим се вратила Јована Тодоровић, што се и осетило на терену.
Елена Ерић је са две тројке отворила четвртину коју је наш тим добио са 26:5, с у којој је одбрана бриљирала. Више од шест минута је наш тим успешно чувао свој кош, а направио је серију 18:0.
Предност Србије је током друге четвртине ишла и до 24 порна предности, али је Израел успео да пронађе свој ритам у нападу. Из тога је проистекло смањивање резултата.
Права драма је уследила четири минута пре краја када је ривал пришао на само поен заостатка 55:54.
Ипак, наш тим је у правом тренутку показао карактер. Ерић и Симовски су везале три тројке, што је одвело Србију у мирну завршницу.
Тачку на утакмицу ставила је најбољи појединац нашег тима, Лана Стојић.
Стојић је са 15 поена била најефикаснија у нашем тиму. Ерић је постигла 14 поена, а Тодоровић 12.
Комплетну статистику погледајте ОВДЕ

































