ЦРВЕНА ЗВЕЗДА МТС – КРАЉЕВО 67:61 (28:15, 17:19, 11:22, 11:5)

Кошаркашице Црвене звезде мтс победиле су у мајсторици Краљево у дворани Баскет Сити и са 3:2 у серији дошле до шесте узастопне титуле, чак 34. у богатој клупској историји.

Утакмица је почела уз доста приметну нервозу на обе стране, а домаћин је после тројке Катанић у 5. минуту повео 11:6, а онда је за три погодила и одлична Наумчев, па Боојовић два пенала за 16:8. Рано је Краљево ушло у бонус, што је Звезда кажњавала, да би Хол тројком донела прву двоцифрену предност, а на крају прве деонице било је 28:15.

Држала је Звезда десетак поена предности и контролисала Гобељић, а Бојовић у 15. минуту донела 33:21, али је Едвардс брзо смањила на 27:33 после серије 6:0. Одговорила је тројком Недељков, а у финишу четрвтине Хол је тројком подигла на 45:31, али је Рајић погодила из даљине уз звук сирене и смањила на 34:45.

Отворило је Краљево трећу деоницу серијом 11:2 и пришло на само „минус 2“ – 45:47. Повредила је Брајковић па су црвено-беле спуштале лопту на Бојовић, али нису погађале, а Тешић је изедначила у 25. минуту – 49:49. Утакмица је била потпуно отворена, да би Гобељић донела прву предност гошђама у 28. минуту 54:52. Пропуштале су црвено-беле своје шансе у нападу, на последњи одмор се отишло при резултату 56:56.

Боље је Звезда почела четврту четвртину мини серијом 6:0 захваљујући Недељков (62:56), а Краљево је пет минута било без поена. Погодила је Бојовић за великих 64:56 на четири минута пре краја, да би Гобељић поентирала – 58:64. Пропустила је Чолић прилику да тројком реши меч, на другој страни Рајић погодила тројку на два минута пре краја – 61:64. Није Звезда погодила, Наумчев је изнудила фаул у нападу од Гобељић, а Рајић је направила кораке 50 секунди пре краја. Фаулирана је Катанић, убацила један пенал 29 секунди пре краја – 65:61. Изли је упутила нерезонски шут из даљине, па је фаулирана Јаковина, која је са линије пенала подигла на 67:61 на 12 секунди пре последње сирене. Промашила је тројку Едвардс и почело је велико славље кошаркашица Црвене звезде!

Комплетну статистику можете видети овде

Фото галерију можете видети овде

ДОДЕЛА НАГРАДА

# Најбољи стрелац финалне серије је Драгана Гобељић из Краљева, која је постигла укупно 116 поена на пет утакмица. Плакету јој је доделила репрезентативка Србије Маша Јанковић.

# Најбоља играчица финалне серије је Тина Јаковина, чланица шампионске екипе, која је остварила  укупно 72 индексна поена. Награду је доделила репрезентативка Србије Маша Јанковић.

# Сребрне медаље финалисти плеј-офа екипи Краљева доделио је генерални секретар КСС Златко Болић.

# Златне медаље победнику плеј-офа и прваку србије за 2022/2023 екипи Црвене звезде доделио је генерални секретар КСС Златко Болић.

# Пехар у трајно власништво прваку Прве женске лиге Србије екипи Црвене звезде уручио је председник КСС Предраг Даниловић, баш као и велики прелазни пехар.