Кадетска репрезентација Србије у трећем колу “Турк Телеком” турнира у турској Сакарији доживела је први пораз. Изабраници тренера Дејана Мијатовића, изгубили од годину дана старије селекције Египта, којој је овај турнир генерална проба за У17 Светско првенство које су у јуну одржава у Литванији: Србија У16 – Египат У17 57:66 (11:22, 17:19, 12:15, 17:10).

Физичка доминатнија и искуснија селекција Египта, већ у седмом минуту(15:4) стекла је двоцифрену предност коју је одржавала до краја полувремена (41:28). Наш млади тим никако није служио шут (12-40), а осим Стефана Пена (10 поена) није било више расположених појединаца у првих 20 минута.

Много бољу игру српски кадети пружили су у наставку сусрета, иако су Египћани у 32. минуту повели са 60:40. Успели су да у последњих осам минута, поправе игру у одбрани, пронађу рецепт како да се супроставе јединој непораженој селекцији у нашој групи, направе серију 17:6 и изборе се на крају за частан пораз- 57:66.

Играли смо против далеко снажнијег и искуснијег ривала. Колика је супериорност селекције Египта у висини, довољно говори податак, да су имали чак 20 блокада. Ипак, главни узрок нашег пораза је игра у нападу и слаб проценат шута. Промашили смо превише зицера, нисмо реализовали неколико контранапада, направили смо доста грешака. Ипак, игра у одбрани може све да нас радује. Најдоминатнију екипу на турниру свели смо на само 66 поена. Овај меч ће у сваком случају бити велико искуство за све наше младе играче – оценио је Дејан Мијатовић, тренер свих млађих селекција Кошаркашког савеза Србије.

СРБИЈА У16: Пено 16 (6ск) , Лазаревић 6 (12ск), Стајковски, Г. Ђоковић Р.Ђоковић 2 (5ск, 1ас), Анђелковић 4, Старинчевић 2 (2ск, 2ас), Матић, Павловић 12 (8ск), Грујић 4 (2ск), Вучетић 5 (4ск), Даскаловић 6 (7ск, 1ас).

ЕГИПАТ У17: Селах 15 (4ск, 3ас), Набие 4, Атиа, Солиман 11 (6ск), Гавад 6, Абдине 3, Махран 8, Шафик 6, Ел Сајед, Фуад, Осама 7 (7ск), Хосни 6 (9ск).

У16 репрезентација Србије у четвртом колу „Турк Телеком“ турнира у Сакарији уторак од 16:15 часова игра против селекције Летоније.