Кадетска репрезентација Србије није успела да се пласира у полуфинале “Турк Телеком” турнира у турској Сакарији. У четвртфиналном дуелу, наш млади тим, поражен је од селекције Русије, која је вешто искористила велики број промашаја и грешака изабраника Дејана Мијатовића, поготово у првом полувремену: Србија У16 – Русија У16 69:76 (11:18, 13:23, 21:15, 24:20).

Сувише нервозно, са доста треме почео је наш тим двобој са селекцијом Русије. Промашили су српски кадети првих десет шутева, дозволили ривалу да поведе са 8:0, а у 12. минуту 30:15. Изгубили су десет лопти у првом полувремену, промашили свих седам шутева за три поена, а Старинчевић, Павловић и Вучетић зарадили су по три личне грешке.

Руси су доминирали и на старту трећег периода. Стигли у 27. минуту дошли до рекордног вођства- 54:35. Међутим, од тог тренурка У16 селекција Србије заиграла је много боље, агресивније и ефикасније. Разиграли су се Пено, Лазаревић и Даскаловић, за само пет минута направљена је серија 15:5, тако да је у 33. минуту резултат смањен на 59:50. Уследило је неколико чудних судијских одлука, протест и техничка грешка клупи Србије, што је ривал искористио да поново стекне двоцифрену предност. Српски кадети нису одустајали до самог краја, успели су у самом финишу да приђу на пет поена заостатка, али за преокрет није било више времена.

– Почели смо веома деконцентрисано и мелахолично, што је селекција Русије искористила и стекла, испостваило се кључну предност. Доста грешака,лош проценат шута, а пре свега наша неуиграност велика су препрека против сваког ривала на овако јаком турниру. Тек кад је ривал стекао 19 поена предности, заиграли смо агресивно, мудро у нападу, почели да материјализујемо скокове у нападу. Заиста смо били близу преокрета. Судије су затим направиле неколико грешака, можда нас спречиле да уђемо у неизвесну завршницу, али победу у овом мечу свакако нисмо заслужили – оценио је Дејан Мијатовић, тренер свих млађих селекција у КСС.

СРБИЈА У16: Пено 10 (4ск,2ас), Лазаревић 13 (8ск, 3ас), Стајковски 2, Г. Ђоковић, Р.Ђоковић 9 (5ск), Анђелковић 3 (3ск, 3ас), Старинчевић 4, Матић, Павловић 5 (9ск), Грујић, Вучетић 10 (4ск), Даскаловић 13 (6ск, 2ас).

РУСИЈА У16: Гаврилов 17 (6ск, 6ас), Писклов, Попов, Кленков, Зуев 9 (5ск), Коњашин 2, Афанасев 12, Прокопович, Корољатин 11 (7ск), Иванов 3, Егоров 5 (4ск), Морозов 11 (3ск).

У16 репрезентација Србије у борби за пласман од 5. до 8. места на „Турк Телеком“ турниру у Сакарији у суботу од 14:45 часова игра против селекције Украјнине.

РЕЗУЛТАТИ ЧЕТВРТФИНАЛА:

Француска – Пољска 51:71, Египат – Украјина 91:69, Србија – Русија 69:76, Труска – Немачка (19:15х)