Кошаркаши Партизана први су полуфиналисти 10. јубиларног финалног турнира Купа Радивоја Кораћа који је данас почео у Нишу. Црно-бели су се у првом четвртфиналном дуелу у дворани „Чаир“, мучили у првих 20 минута против младог тима Мега Визуре, али су много бољом игром у наставку утакмице стигли до убедљиве победе: Партизан мтс – Мега Визура 98:69 (16:20, 24:14, 29:18, 29:17).

Растерећени и мотивисани кошаркаши Мега Визуре много су боље почели сусрет и у неколико наврата у првој четвртини имали по седам поена предности. Партизан је поправио игру у другој деоници и серијом 7:0 отишао на полувреме са солидном предношћу – 40:34. Друго полувреме протекло је у потпуној доминацији црно-белих који су из минута у минута повећавали предност. У тиму тренера Владе Јовановића свих 12 играча се уписало у листу стрелаца, а најефикаснији су били Мирослав Радуљица са 16 и Владимир Лучић са 15 поена. У редовима Мега Визуре истакао се Ненад Миљеновић са 19 поена и пет асистенција.

Тренер Партизана мтс, Влада Јовановић, био је задовољан издањем свог тима само у другом полувремену:

– Нисмо били довољно ангажовани у првом делу меча, противник је дошао до своје игре и успешно нам парирао. Били смо прави тек у наставку меча.

Влада Вукоичић, тренер Мега Визуре, истакао је да су повреде и мањак играча на бековским позицијама спречиле његов тим да остави још бољи утисак:

– Изгубили смо организацију напада, чим је Партизан појачао игру у одбрани, а последица свега био је јако лош шут. Нисмо били комплетни, али то свакако није главни разлог убедљивог пораза, јер Партизан је био апсолутни фаворит.

ПАРТИЗАН МТС: Кецман 5, Радуљица 16, Лучић 15, Милосављевић 4, Катић 2, Бешовић 6, Божић 3, Чакаревић 8,
Џејмс 6, Мачван 11, Анђушић 11, Бертранс 1 .

МЕГА ВИЗУРА: Рељић 6, Јокић 17, Миљеновић 19, Цветковић 3, Матовић 3, Аврамовић 1, Луковић, Вујовић,
Чантекин 10, Станковић 2, Маравић, Бојић 8.

комплетна статистика: линк >>>