Млада женска репрезентација Србије, играчице рођене 1998. године и млађе, пласирала се у финале Европског првенства које се одржава у Шопрону (Мађарска) и бориће се за прво место и златну медаљу. Невероватне изабранице селектора Милоша Павловића направиле су још један подвиг и у мечу 1/2 финала после продужетка савладале физички доминантну селекцију Италије. Тешко је описати битку која се водила у Шопрону и из које је наш млади тим захваљујући огромној жељи и енергији, после 45 минута дивовске борбе изашао као победник:  Србија У20 – Италија У20 64:58 (18:16, 15:22, 8:6, 15:12, 8:2). Репрезентација Србије у великом финалу играће у недељу (20:15) против Шпаније, која је победила Холандију Холандија – Шпанија 52:64 (6:11, 8:14, 20:19, 18:20).

У веома чврстој и борбеној игри, у којој су у првом плану биле, снажне одбране, протекао је почетак утакмице. Италијанке су прве дошле до жељеног ритма кад су серијом 9:0 повеле са 13:6. Није пуно требало нашем младом тим да се консолидује и узврати истом мером. После тројке Мине Ђорђевић у последњој секунди прве четвртине, поново је био у предности – 18:16. Честе изједначења и смене у вођству обележиле су наставак сусрета. Ипак, финиш првог полувремена припао је селекцији Италије која је поново успела да се резултатски одлепи – 38:33.

Оба тима имала су великих проблема у организацији напада на почетку другог полувремена тако да је резултат у 26. минуту гласио – 41:35. Са две узастопне тројке Милице Стојановић, Србија се у 28. минуту примакла на 42:41. Огромна борбеност и енергија исплатила се нашем младом тиму који је у 32. минуту после дуго времена дошао до предности – 45:44. Екипе су се од тог тренутка смењивале у минималном вођству, све до минут и по пре краја кад је ривал још једном поравнао резултат- 56:56. Уследила је узбудљива завршница, са пуно пропуштених прилика на обе стране, али без постигнутих поена, тако да је одлука морала да падне у продужетку.

Тројкама Иване Раце и Иване Катанић, Србија је после три минута продужетка повела са 62:56 и трасирала пут ка победи и пласману у финале.

СРБИЈА У20: Наумчев, Ђорђевић 9, Вујисић 2, Јованчевић, Радуловић 2, Зукановић, Турудић 15, Бојовић 8,  Раца 9, Вучковић, Катанић 6, Стојановић 13.

ИТАЛИЈА У20: А. Тоглијани 6, Верона 9, Ђ.Тоглијани, Сморто, Фасина 11, Дел Перо 9, Цубај 6, Труко 3, Андре 11, Цецили, Пармесани 3, Кастељо.