Фестивал који је члан ФИЦТС, организације из Милана под покровитељством МОК, у којој се налази 20 Фестивала из целог света, на завршној церемонији затварања фестивала уручио је Кошаркашком савезу Србије посебно признање поводом прославе сто година кошарке у Србији. Признање се односи за врхунске резултате и допринос овом спорту у Србији, Југославији, Европи и у свету.

Награду је, у име Савеза, примио директор маркетинга Зоран Паповић из руку спортског новинара радио Београда 1 Мирослава Нешића.

– Хвала у име КСС на престижној награди. Хвала вам што сте ви као фестивал спојили две врсте уметности – филм и спорт. Играње кошарке је заиста уметност. У ових сто година као Кошаркашки савез и репрезентација дали смо немерљив допринос промоцији српског спорта и наше државе у Европи и у целом свету. Хвала још једном на награди, желим вам да постојите као фестивал још дуго и да нам поново доделите сличну награду, а ми ћемо се потрудити да је заслужимо – рекао је Зоран Паповић.

Кошаркашки савез Србије је поводом овог престижног 12. Међународног фестивала спортског филма организовао изложбу 100 година кошарке на главном Тргу на Златибору.