Од 10. до 13. јануара 2013. године у хали 3 београдског сајма одржаће се XIII Међународни минибаксет фестивал „Рајко Жижић“ 2013. Девојчице и дечаци биће подељени у четири старосне категорије: 2002. и млађи, 2003. и млађи, 2004. и млађи и 2005. и млађи. Утакмице ће бити игране на пет терена, на кошевима висине 2,60 м, а играће се са лоптама број 5.

У току такмичења биће одржана клиника за тренере „Од минибаксета до кошарке“која је обавезна за све тренере који раде са узрастном категоријом минибаскета и представља услов за добијање лиценце.

ОД МИНИБАСКЕТА ДО КОШАРКЕ

10. јануар 2013. (13:00) – Промоција књиге „Кошарка за најмлађе, аутор Раде Георгиевски

10. јануар 2013. (14:00) – Др. проф Владимир Копривица – „Грешке у обучавању и њихово исправљање у минибаскету“

11. јануар 2013. (14:00) – Гордан Тодоровић – „Методска поставка обуке у шутирању и корекција грешака (узраст 11-12 година)

12. јануар 2013. (12:00) – Др проф Ласло Хајнал – „Основни принципи рада са децом у минибаскету“

12. јануар 2013. (13:00) – Мр Ангела Живков Месарош – „Моторичке активности“ (узраст 5-6 година)

12. јануар 2013. (14:00) – Милосав Рељин – „Методски поступак држања лопте, хватања и додавања (узраст 7-8 година)

13. јануар 2013. (13:00) – Боривоје Ценић – „Излазне кретње из основних техничких елемената, уочавање грешака у детаљима и корекција“

13. јануар 2013. (14:00) – Божидар Маљковић – „Рад са младима – индивидуална техника и тактика“

Међународни Минибаскет фестивал ” Рајко Жижић” одржава се уз подршку НИС-а. Као друштвено одговорна компанија, НИС већ четврту
годину за редом подржава ову манифестацију у оквиру свог програма друштвене одговорности “Енергија спорта” који је усмерен на промоцију спорта и здравог начина живота, васпитања младе генерације и развоја талената.

 

Raspored mini basket festivala “Rajko Žižić” 2013.
1. dan – četvrtak 10. januar 2013.
            TEREN 1
GOD.
10:00
  KK Zvezdara MI
  KK Poštar
2002
10:45
  KK Novi Beograd 7
  KK Kotež
2002
11:30
  KK Radivoj Korać 2
  KK Barajevo
2002
12:15
  KK Student 014 Valjevo
  KK As Basket
2002
13:00
  KK ABC Basket Tuzla
  KK Niš
2002
13:45
  OKK Arilje
  KK As Basket
2002
14:30
  KK Niš
  ŠK Crvena Zvezda Telekom
2002
15:15
  KK Student 014 Valjevo
  KK Kris Kros Pančevo
2002
16:00
  KK Mondo Basket 1
  ŠKK Zvezdara
2002
16:45
  KK Zlatorog Laško
  KK All Star
2002
17:30
  KK Mondo Basket 1
  ŠK Partizan Reba
2002
            TEREN 2
GOD.
10:00
  KK Div Basket
  KK Zmaj
2002
10:45
  KK Radivoj Korać 1
  KK Beokoš
2002
11:30
  KK Zvezdara Crony
  KK Partizan
2002
12:15
  OKK Arilje
  KK Kotež
2002
13:00
  KK Naisus Niš
  KK Radivoj Korać 1
2002
13:45
  KK Stars Aranđelovac
  KK Barajevo
2002
14:30
  KK Naisus Niš
  KK Zlatorog Laško
2002
15:15
  KK ABC Basket Tuzla
  KK Stars Aranđelovac
2002
16:00
  KK Zagorska Dolina
  KK Ras
2002
16:45
  KK Mladost Zemun
  KK Kris Kros Pančevo
2002
17:30
  KK Flash
  KK Zagorska Dolina
2002
            TEREN 3
GOD.
10:00
  KK Abba Barič
  KK Barajevo
2003
10:45
  KK Zvezdara Crony
  KK Sloboda Barič
2003
11:30
  KK Radivoj Korać
  KK Abba Barič
2003
12:15
  KK Student 014 Valjevo
  KK Barajevo
2003
13:00
  KK ABC Basket Tuzla
  OKK Arilje
2003
13:45
  OKK Arilje
  KK Naisus Niš
2003
14:30
  KK Naisus Niš
  KK Stars Aranđelovac
2003
15:15
  KK Student 014 Valjevo
  KK ABC Basket Tuzla
2003
16:00
  KK Stars Aranđelovac
  KK Ras 1
2003
16:45
  ŠKK Zvezdara
  KK Put
2003
17:30
  KK Ras 3
  KK Ub
2003
            TEREN 4
GOD.
10:00
  KK Beokoš
  KK Zvezdara Crony
2004
10:45
  KK Mladost Zaječar
  KK Barajevo
2004
11:30
  KK Zvezdara Crony
  OKK Arilje
2004
12:15
  KK Stars Aranđelovac
  KK Zvezdara Crony
2004
13:00
  KK Mladost Zaječar
  KK Stars Aranđelovac
2004
13:45
  KK Mladost Zaječar
  KK As Basket
2005
14:30
  KK Fit
  KK Mladost Zaječar
2005
15:15
  KK As Basket
  KK Fit
2005
16:00
16:45
17:30
            TEREN 5
10:00
10:45
11:30
  KK Naisus Niš
  KK ABC Tuzla
DEV
12:15
  KK Girl Basket
  KK ABC Tuzla
DEV
13:00
  KK Naisus Niš
  KK Girl Basket
DEV
13:45
  KK Sopron
  KK ABC Tuzla
DEV
14:30
  KK Naisus Niš
  KK ABC Tuzla
DEV
15:15
  KK Ras
  KK Sopron
DEV
16:00
16:45
17:30
        pogledajte kompletan raspored Mini basket festivala “Rajko Žižić” 2013.  >>>