Наши најбољи кошаркаши стигли су у среду нешто после поднева летом из Београда у Истанбул, где ће у петак одиграти први меч на Европском првенству (31. август – 17. септембар). Србија ће имати премијеру 1. септембра у „Фенербахче арени“ од 16.00 часова против репрезентације Летоније.

Изабраници селектора Александра Ђорђевића сместили су се у хотел “Хилтон”, а у среду поподне ће одржати први тренинг у Истанбулу…

Србија се на Еверопском првенству 2017. такмичи у групи Д са Летонијом, Русијом, Турском, Великом Британијом и Белгијом.

Преостале три групе изгледају овако:

Група А (Хелсинки, Финска): Пољска, Грчка, Француска, Финска, Исланд, Словенија.

Група Б (Тел Авив, Израел): Украјина, Израел, Литванијиа, Грузија, Италија, Немачка).

Група Ц (Клуж, Румунија): Хрватска, Чешка, Шпанија, Црна Гора, Румунија, Мађарска.

Тимови из групе Д, у којој се налази Србија, укрстиће се у осмини финала са тимовима из групе Ц, а те утакмице биће организоване у “Синан Ердем арени”.

РАСПОРЕД СРБИЈЕ У ГРУПИ Д

Петак 1. септембар: Србија – Летонија у 16.00.

Субота 2. септембар: Русија – Србија у 16.00.

Понедељак 4. септембар: Србија – Турска у 20.00.

Уторак 5. септембар: Велика Британија – Србија у 16.00.

Четвртак 7. септембар: Белгија – Србија у 16.15.

Србију ће на Европском првенству представљати:

ИГРАЧИ

6 Милан Мачван, 16.11.1989, кр.центар, 205, Бајерн

7 Богдан Богдановић, 18.08.1992, бек, 197, Сакраменто

11 Владимир Лучић, 17.06.1989, крило, 202, Бајерн

12 Драган Милосављевић, 11.05.1989, бек, 198, Уникаха

14 Стефан Бирчевић, 13.12.1989, кр.центар, 210, Истанбул Бујуксехир

15 Владимир Штимац, 25.08.1987, центар, 211, Анадолу Ефес

19 Бранко Лазић, 12.01.1989, бек, 194, Црвена звезда мтс

22 Василије Мицић, 13.01.1994, бек, 196, Жалгирис

23 Марко Гудурић, 08.03.1995, бек, 197, Фенербахче

24 Стефан Јовић, 03.11.1990, бек, 194, Бајерн

32 Огњен Кузмић, 16.05.1990, центар, 213, Реал Мадрид

51 Бобан Марјановић, 15.08.1988, центар, 222, Детроит Пистонс

СТРУЧНИ ШТАБ

Селектор Александар Ђорђевић

Помоћни тренер Мирослав Николић

Помоћни тренер Јовица Антонић

Помоћни тренер Милан Минић

Кондициони тренер Иван Зарић

Скаут Горан Топић

Скаут Драган Попов

Лекар Драган Радовановић

Физиотерапеут Душан Сајић

Физиотерапеут Велибор Косановић

Економ Јовица Аничић

Тим менаџер Небојша Илић

Портпарол Владимир Сибиновић