Репрезентација Србије доживела је први пораз на припремама за Европско првенство у Словенији и то од домаћина шампионата, у оквиру другог кола Турнира Лашко гроуп, који се одржава у Цељу:
Србија – Словенија 52:67(15:16, 16:17, 12:16, 9:18).

Првих пет минута протекло је у испитивању снага, а посебно су се истакле одбране. Прву опипљивију предност стекла је Србија у шестом минуту од 11:6. Међутим домаћин се брзо консолидовао и серијом 8:1 прешао у вођство од 14:12. До краја прве четвртине екипе су се смењивале у вођству, а на прву паузу Словенија је отишла са минималном предношћу од 16:15. У истом ритму кренуло се и у другу деоницу. После пет минута игре у другој четвртини домаћин је дошао до прве озбиљније предности 28:24, а веома брзо и до осам поена вишка (33:25). Изабраници селектора Душана Ивковића адекватно су одговорили и успели да до краја четвртине смање на обећавајућих 33:31. Као и у претходној утакмици и у првом полувремену против Словеније најрасположенији су били центри, који су заједно убацили 14 поена, Рашко Катић шест, а Владимир Штимац и Дејан Мусли по четири.

Велика борба наставила се и у трећој четвртини, али су Словенци играли све боље и у 25. минуту дошли до седам поена предности (44:37). Домаћин је наставио да повећава предност и у 33. минуту дошао је до двоцифрене разлике (55:45). Тада је било јасно да ће Словенци доћи до победе, којом су практично обезбедили прво место на турниру.

Капитен Ненад Крстић вечерас није био у саставу јер је у току јучерашње утакмице осетио грчеве и селектор Ивковић га на вечерашњој утакмици није уводио у игру.

“За разлику од јучерашње утакмице против Турске вечерас смо одиграли доста лошије. Суђење у првом полувремену свакако не може да буде алиби за јако лошу игру у другом делу. Имали смо јако лош проценат шута у других 20 минута (0:10 за три поена), иако су многи од тих шутева били из израђених позиција. Такође, имали смо доста проблема у организацији игре. Окрећемо се следећој утакмици и очекујем да много боље одиграмо сутра против репрезентације Летоније” – истакао је Душан Ивковић, селектор мушке сениорске репрезентације Србије.

СРБИЈА: Крстић, Дангубић 2, Богдановић 7, Бјелица 8 (5 ск),
Марковић 8, Анђушић 5, Катић 8, Штимац 4 (9 ск), Мусли 4,
Недовић 1 (4 ас), Гагић 1 (6 ск), Калинић 4.

2
ТУРНИР ЛАШКО ГРОУП – РАСПОРЕД УТАКМИЦА И РЕЗУЛТАТИПрво коло: Србија – Турска 78:63, Словенија – Летонија 71:67Друго коло: Турска – Летонија 61:66, Србија – Словенија 52:67

Треће коло (04. август 2013.): Србија – Летонија (17:30), Словенија – Турска (20:45).