Репрезентација Србије оставарила је и трећу победу на Суперкупу у Хамбургу и са максималним учинком, освојила овај припремни турнир. Изабраници Александра Ђорђевића убедљиво су савладали домаћина Немачку са чак 31 поеном разлике, 87:56.

Наш тим директно из Немачке путује у Атину, где ће од 23. до 25. августа учествовати на Акрополис купу, а ривали ће бити Италија, Грузија и Грчка.

Србија је против Немачке била више него убедљива. Иако је селектор Ђорђевић одмарао Јовића и Лазића, а Марјановић није ни улазио у игру, наш тим је од самог почетка повео и предност није испуштао током свих 40 минута. Утакмицу су сјајно нападачки започели наши високи играчи Штимац и Бирчевић, који су постигли сваки по 10, од првих 20 поена Србије.

Прву деоницу заокружио је Мачван са пет везаних поена, па је Србија већ после прве четвртине имала „плус 10“. Друга деоница је била једини период у коме су Немци колико-толико успевали да одржавају „прихватљив“ резултатски заостатак, али је друго полувреме донело потпуну доминацију репрезентације Србије. Наши играчи су затворили рекет, Немци су због агресивне одбране ређали изгубљене лопте, следили су лаки поени за Србију и уз добре позиционе нападе, много отворених шутева. Разлика је расла из минута у минут, па је у самој завршници достигла и коначних 31 поен.

Србија је меч завршила са чак 25 асистенција и процентом шута за три поена 45 одсто (10-22). Најефикаснији у нашем тиму био је Бирчевић са 21 поеном, Штимац је постигао 20, Мачван 12, а Кузмић 10.

Александар Ђорђевић, селектор Србије: „Одиграли смо добар турнир, три утакмице у три дана у ритму који нас очекује на Европском првенству. Утакмица са Немачком је уследила без пуно времена за опоравак после синоћњег меча са Русима, тако да смо одлучили да данас одморимо неке играче којима је пауза била потребна. Лазић је у мечу са Русима добио ударац у раме, па је и он данас био на клупи. Играчи који су јуче мање играли, данас су имали добре роле и то је позитиван показатељ. Одиграли смо у нашем препознатљивом ритму са јаком одбраном. Турнир у Хамбургу нам је много значио, јер смо из дана у дан биљи све бољи. У Атини ће нам се придружити Немања Недовић, који је у међувремену обавио прегледе у Малаги и његов опоравак добро напредује.“

Србија – Немачка 87:56 (27:17, 17:17, 19:6, 24:16)

Србија: Мачван 12, Богдановић 4 (5 ас), Калинић, Лучић 4, Милосављевић 6 (5 ас), Бирчевић 21 (4 ск), Штимац 20 (6 ск), Мицић 2 (4 ас), Гудурић 8 (3 ас), Кузмић 10 (5 ск), Марјановић.

Немачка: Ло 5, Штајгер 3, Варгас, Дорет 3, Шредер 16, Акпинар 6, Бартел 6, Тиман 8, Хекман 2, Кинг, Хартенштајн 7.