Пред више од 16.000 навијача у „Комбанк Арени“ репрезентација Србије савладала је селекцију Француске. У дуелу вицешампиона света и шампиона Европе изабраници селектора Александра Ђорђевића заслужено су дошли до уверњивог тријуфма који је ривал успео да ублажи у последњим тренутцима. Осим у уводним минутима наши најбољи кошаркаши одличном колективном игром и снажном одбраном доминирали су тереном и константно повећавали предност против моћне селекције „Триколора“ коју чини чак седам НБА играча: Србија – Француска 73:63 (20:19, 21:14, 15:18, 21:18).

Француски тим се пуно боље снашао на почетку меча и после четири минута преко Де Колоа и Паркера повео са 9:2. Прве поене из игре за Србију постигао је Лука Митровић после тајм-аута селектора Ђорђевића. Тројком Стефана Марковића и закуцавањема Немање Недовића и Марка Симоновића брзо је уваћен прикључак13:15. Пронашли су прави ритам наши најбољи кошаркаши и у финишу прве четвртине преокренули резултат – 20:17. Све боље је функционисала одбрана Србије, баш као и контрола скока, што се одразило на резултат – 30:24 (15. минут). Разиграо се нешто касније Мирослав Радуљица и уз помоћ Богдана Богдановића повисио на 36:27. У финишу првог полувремена своју одличну игру са пет узастопних поена крунисао је Немања Бјелица – 41:33

Немања Бјелица је на почетку другог полувремена донео нашем тиму двоцифрену предност – 43:33. Ударни тандем ривала Паркер – Дијао веома брзо је успео да преполови заостатак – 43:38. Пао је ритам у наставку утакмице, што је много више одговарало нашем тиму који је у 29. минуту поново дошао до „+10“ – 51:41. Новом тројком Бјелице започела је и последња четвртине, а после реализованих слободних бацања Немање Дангубића и пеона Богдана Богдановића Србија је повела са 59:45. Као и на почетку утакмице публику на ноге су подигли Марко Симоновић и Миросла Радуљица ефектним закуцавањима – 63:47 (35. минут). Још више су појачали ритам српски репрезентативци и тројком Марка Кешеља стигли до рекордног вођства 69:50 у 37. минуту. У самом финишу сусрета селекција Француске је прецизним шутевима за три поена успела да смањи разлику и избори се за частан пораз – 73:63. Ипак, последње секунде обележио је у улазак у игру капитена Милоша Теодосића кога је громогласним апалузом поздравила београдска публика.

Oднос према игри и задацима, пре свега у фази одбрани, то може да буде наше најјаче оружије. Полако улазимо у нашу игру што је и нормално јер смо већ 25 дана заједно. Хвала публици ово нам заиста пуно значи. Свима је драго када Србија побеђује, ми смо били изузетно мотивисани да победимо Француску пред нашом публикуом јер тако доказујемо да можео још боље против најбољих. Видели сте ратнички дух наше екипе. Конторлисали смо њихову игру у транзицији, а то је био највећи проблем у Нансију. Они сјајни, атлете и налазе свакаква решења. Постигли су само један поен из те сфере. Одбраном смо приморали Французе да изгубе 23 лопте. Не знам да ли им је то рекорд пошто су прилично уиграни. Са тим детаљом смо задвољни и већ од сутра крећемо у још јачи рад. Јако нам је било битно да их победимо и то смо показали од првог момента – истакао је селектор репрезентације Србије Александар Ђорђевић.

СРБИЈА: Теодосић, Симоновић 6, Богдановић 7, Бјелица 12, Марковић 4, Калинић 8, Кешељ 5, Радуљица 10, Штимац 2, Митровић 4, Недовић 9, Дангубић 2, Кузмић, Милутинов 4.

ФРАНЦУСКА: Ертел 2, Батум 3, Дио 5, Ловерњ 2, Кахуди, Паркер 8, Фурније 9, Пјетрус 5, Де Коло 10, Дијао 5, Ажинса 2, Жалабел 6, Гобер 6.

Обележен јубилеј

Немање Бјелице

Утакмица против Ирана на Светском Купу у Шпанији прошле године, била је 100. јубиларна коју је Немања Бјелица одиграо у дресу репрезентације Србије.

Спектакл у „Комбанк Арени“ и дуел са селекцијом Француске била је идеална прилика да се обележи јубилеј нашег репрезентативца. Урамљени дрес са бројем 100 Немањи Бјелици уручио је потпредседник КСС Андрија Клеут.