И ове недеље пратимо кандидате за национални тим у лигама широм планете…

ШПАНИЈА

Гипузкоа Сан Сенастијан – Уникаха 71:63

Немања Недовић (Уникаха) – 7 п, 1 ас1 изг.л за 20 мин.

Драган Милосављевић (Уникаха) – 5 п, 2 ск, 1 изг.л за 13 мин.

Билбао – Валенсија 77:81

Дејан Тодоровић (Билбао) – 16 п (9-5 за три поена), 3 ск, 3 ас, 2 укр.л, 2 изг.л за 28 мин.

Бургос – Мурсија 89:86

Горан Хускић (Бургос) – 18 п, 6 ск, 2 ас, 1 укр.л, 2 бл за 24 мин.

ТУРСКА

Анадолу Ефес – Јешилгирешун 97:93

Владимир Штимац (Анадолу Ефес) – 16 п, 9 ск, 1 бл за 24 мин.

Ђорђе Гагић (Јешилгирешун) – 4 п, 7 ск, 2 ас, 2 изг.л, 1 бл за 24 мин.

Иван Маринковић (Јешилгирешун) – 13 п, 3 ск, 1 бл за 17 мин.

Истанбул ББ – Ушак 77:73

Стефан Бирчевић (Истанбул ББ) – 21 п, 7 ск, 3 ас, 2 изг.л, 1 бл за 40 мин.

Банвит – Тофаш 64:70

Иван Паунић (Тофаш) – 11 п, 1 ск, 1 ас, 2 укр.л, 2 изг.л за 30 мин.

Сакарија – Бешикташ 69:75

Никола Јанковић (Сакарија) – 10 п, 2 ск за 19 мин.

ГРЧКА

Олимпијакос – Ретимно 90:72

Никола Милутинов (Олимпијакос) – 9 п, 4 ск, 1 ас, 1 укр.л, 5 изг.л за 16 мин.

НЕМАЧКА

Бајерн – Тибинген 84:72

Милан Мачван (Бајерн) – 13 п, 6 ск, 2 ас, 1 укр.л, 1 изг.л, 1 бл за 22 мин.

Бамберг – Франкфурт 75:67

Лука Митровић (Бамберг) – 10 п, 11 ск, 5 ас, 1 изг.л за 27 мин.

Бајројт – Алба 83:76

Стефан Пено (Алба) – 2 ск, 1 ас, 2 изг.л за 17 мин.

Отингер – Јена 97:101

Сава Лешић (Отингер) – 20 п, 5 ск, 2 ас за 23 мин.

ВТБ ЛИГА

Нижњи Новгород Минск 82:91

Стеван Јеловац (Нижњи Новгород) – 22 п, 8 ск, 3 ас, 1 изг.л, 1 бл за 28 мин.

ИТАЛИЈА

Авелино – Варезе 65:61

Алекса Аврамовић (Варезе) – 4 п, 2 ск, 2 ас, 1 изг.л, 1 бл за 15 мин.

Бриндизи – Пезаро 75:80

Миленко Тепић (Бриндизи) – 2 п, 2 ск, 1 ас, 1 укр.л за 21 мин.

ЛИТВАНИЈА

Шиаулија – Жалгирис 51:80

Василије Мицић (Жалгирис) – 12 п, 1 ас, 1 изг.л за 15 мин.

АБА ЛИГА

Црвена звезда МТС – ФМП 84:77

Немања Дангубић (Црвена звезда МТС) – 6 п, 2 изг.л за 24 мин.

Никола Радичевић (Црвена звезда МТС) – 3 п, 1 ас за 8 мин.

Огњен Добрић (Црвена звезда МТС) – 2 п, 2 ск за 12 мин.

Никола Јовановић (Црвена звезда МТС) – 12 п, 5 ск, 1 ас, 3 изг.л за 31 мин.

Мега Бемакс – Партизан 89:102

Никола Ребић (Мега Бемакс) – 11 п, 3 ск, 4 ас, 1 укр.л, 1 изг.л за 27 мин.

Вања Мариковић (Партизан НИС) – 22 п (9-5 за три поена), 2 ск, 1 ас, 1 укр.л, 2 изг.л за 35 мин.

AБА ЛИГА 2

Борац – Зрињски 84:72

Илија Ђоковић (Борац) – 19 п (8-5 за три поена), 1 ск, 4 ас, 3 укр.л, 3 изг.л за 36 мин.

НБА

Богдан Богдановић (Сакраменто Кингс)

Сакраменто – Оклахома Сити 94:86 (7 п, 4 ск, 2 изг.л, 2 бл за 21 мин).

Сакраменто – Филаделфија 109:108 (9 п, 3 ск, 2 ас, 1 укр.л, 2 изг.л, 1 бл за 23 мин).

Њујорк – Сакраменто 118:91 (9 п, 2 ск, 1 ас, 2 укр.л, 1 изг.л, 1 бл за 21 мин).

Немања Бјелица (Минесота Тимбервулвс)

Голден Стејт – Минесота 125:101 (3 п, 1 ск, 1 ас, 1 укр.л за 14 мин).

Феникс – Минесота 118:110 (6 п, 7 ск, 1 ас, 1 укр.л, 1 изг.л за 20 мин).

Никола Јокић (Денвер Нагитс)

Денвер – Бруклин 112:104 (41 п, 6-5 слободна бацања, 16-12 за два поена, 9-4 за три поена, 12 ск, 5 ас, 2 укр.л, 1 изг.л, 2 бл за 31 мин).
Денвер – Оклахома Сити 102:94 (15 п, 11 ск, 3 ас, 1 укр.л, 3 изг.л за 28 мин).

Денвер – Орландо 125:107 (12 п, 17 ск, 9 ас, 4 укр.л, 1 изг.л, 1 бл за 38 мин).

Бобан Марјановић (Детроит Пистонс)

Индијана – Детроит 114:97 (9 п, 4 ск, 1 ас, 2 изг.л, 1 бл за 9 мин).

НЦАА

Душан Ристић (Аризона)

Северна Аризона – Аризона 67:101 (20 п, 10 ск, 1 ас, 2 укр.л, 1 изг.л, 2 бл за 25 мин).

Аризона – УМБЦ 103:78 (6 п, 6 ск, 1 ас за 20 мин).

 

ЕВРОЛИГА

Бамберг – Фенербахче 57:80

Марко Гудурић (Фенербахче) – 5 п, 1 ск, 1 ас, 2 укр.л, 1 изг.л за 10 мин.

Лука Митровић (Бамберг) – 6 п, 4 ск, 2 ас, 1 укр.л за 17 мин.

Барселона – Анадолу Ефес 85:89

Владимир Штимац (Анадолу Ефес) – 22 п (10-9 за два поена), 8 ск, 2 укр.л, 1 изг.л, 1 бл за 29 мин.

Олимпијакос – Панатинаикос 62:70

Никола Милутинов (Олимпијакос) – 4 п, 7 ск, 2 ас, 1 бл за 19 мин.

Уникаха – Црвена звезда МТС 79:65

Немања Недовић (Уникаха) – 17 п, 4 ас, 3 изг.л за 22 мин.

Драган Милосављевић (Уникаха) – 12 п, 4 ск, 3 ас, 1 укр.л, 2 изг.л за 24 мин).

Дејан Мусли (Уникаха) – 7 п, 2 ск за 8 мин.

Армани Милано – Жалгирис 62:94

Василије Мицић (Жалгирис) – 3 п, 5 ск, 7 ас, 1 укр.л, 1 изг.л за 15 мин.

Уникаха – Црвена звезда МТС 79:65

Бранко Лазић (Црвена звезда МТС) – 6 п, 1 ск, 1 ас, 2 изг.л за 19 мин.

Немања Дангубић (Црвена звезда МТС) – 8 п, 2 ск, 1 изг.л за 19 мин.

Никола Радичевић (Црвена звезда МТС) – 5 п, 2 ск, 3 ас, 1 укр.л, 1 изг.л за 14 мин.

Огњен Добрић (Црвена звезда МТС) – 5 п, 5 ск, 3 изг.л за 17 мин.

Никола Јовановић (Црвена звезда МТС) – 5 п, 8 ск, 1 ас за 12 мин.

EВРОКУП

Бајерн Ређо Емилија 83:58

Милан Мачван (Бајерн) – 6 п, 1 ск, 2 ас, 1 изг.л за 21 мин.

Билбао – Алба 86:94

Дејан Тодоровић (Билбао) – 8 п, 2 ск, 3 ас, 1 укр.л за 22 мин.

Стефан Пено (Алба) – 12 п, 4 ск, 1 ас, 5 изг.л за 18 мин.

Зенит – Тофаш 84:82

Марко Симоновић (Зенит) – 14 п, 2 ск, 1 ас, 2 укр.л, 3 изг.л за 34 мин.

Иван Паунић (Тофаш) – 7 п, 2 ск, 1 ас за 18 мин.

Партизан – Локомотива Кубан 83:93

Вања Мариковић (Партизан НИС) –  13 п, 1 ск, 2 ас, 2 изг.л за 30 мин.