Женска јуниорска репрезентација Србије освојила је друго место на турниру који је данас завршен у Лиону. Изабранице селектора Милоша Павловића у последњем трећем колу савладале су после неизвесне завршнице селекцију Пољске. Наш млади тим је одлично почео утакмицу, већ после прве четвртине имао двоцифрену вредност, али је до славља дошао тек у последњим секундама : Србија – Пољска 57:55 (23:11, 6:16, 15:17, 13:11).

Српске јуниорке су у периоду од петог до 10. минута направиле серију 11:0 и повеле са 23:11. Чинило се у тим тренуцима да ће лако стићи до другог тријумфа на турниру. Ипак упорна селекција Пољске је успела да стигне и престигне вођство изабраница селектора Павловића (32. минут 45:48). Међутим, у самој завршници сјајне су биле Мина Ђорђевић и Марија Стојиљковић, као Ивана Катанић која је погодила јако важну тројку за ново вођство Србије – 57:53. Ривал је на 38 секунди пре краја смањио на 57:55, имао шут за продужетак, али су српске кошаркашице успеле да се одбране и сачувају победу.

СРБИЈА: Катанић 6, Наумчев 2, Турудић 1, Вучковић 6, Вујисић, Ђорђевић 14, Стојановић 3, Јелић, Ђокић 9, Бојовић, Стојиљковић 12, Стојичић 4.

ПОЉСКА: Немојевска 2, Јаворска 10, Новаковска 16, Рајнг, Подканска, Марковска, Гвиздала 16, Нијелацна 1, Бацк 6, Фавловска, Нездведска 4, Здродовска.