Млада репрезентација Србије, играчи рођени 1998. године и млађи,  завршила је учешће на турниру “Тургут Атакол“ поразом од селекције Француске. Изабраници селектора Владе Јовановића остварили су на турниру скор од три победе и два пораза и тек по завршетку данашњих утакмица знаће се које су место заузели у коначном пласману.

И на данашњој утакмици српски репререзентаивци су показали два потпуно различита лица. Готово рутински су контролисали сва дешавања на паркету пуних 30. минута, имали конастантнну и сигурну предност, да би у последњој четвртини дозволили ривалу да направи велики преокрет и дође до победе: Србија У20 – Француска 79:81 (21:16, 17:9, 20:16, 13:33).

Србија је одлично почела и овај меч и после четири минута захваљујући тројкама Мусића, Раданова и Симанића успела да се одлепи – 9:2. Французи су дошли да даха и припретили на старту друге деонице кад су смањили на 21:18. Ипак, изабраници селектора Јовановића су појачали ритам, заиграли сјајно у фази одбране и већ до полувремена стекли завидну предност – 38:25. Српски репрезентативци су и у наставку сусрета све конце игре држали чврсто у својим рукама. Против физички снажне селекције Француске, наш млади тим је имао у тим моментима предност у скоку, био прецизнији и борбенији што му је помогло да после 30. минута игре још више повећа предност – 58:41.
Међутим, у последњој деоници дошло је до великог пада у игри српског тима што је ривал знао да казни и у 37. минуту смањи на 67:66. У последњи минут Србија је ушла са предношћу 71:68, али Французи са две тројке, од којих је она одлучујућа била у последњој секунди стигли до великог преокрета и тријумфа.

СРБИЈА У20:  Марјановић 10, Вуликић, Аранитовић 5, Мусић 8, Беслаћ 6,
Тадић, Раданов 11, Степановић 4, Симанић 5, Глишић 10, Ђорђевић 12, Момиров.

ФРАНЦУСКА  У20:  Десеге 19, Шина 3, Чуафа 6, Флосе, Ндаје 5, Рабмо 3,
Базиле 7, Голми 3, Дијавра 8, Февner 5, Вогрин, Вотер 15.