Млада репрезентација Србије, играчи до 20 година старости, стартовала је победом на престижном турниру „Тургут Атакол“ у Истанбулу. Изабраници селектора Дејана Мијатовића нису имали већих проблема да савладају селекцију Пољске поготово после сјајне друге четвртине у којој су ривалу дозволи да само једном поентира из игре као константној доминацији у ваздушним дуелима (52:28): Србија У20 – Пољска У20 74:57 (17:13, 18:5 , 22: 2 6 , 17:13).

После релативно изједначеног почетка, репрезентативци Србије су на старту друге четвртине дошли до жељеног ритма, чврстом одбраном и прецизном игром у нападу, направили су серију 15:0, за вођство 32:14 у 18. минуту. У овом периоду игре посебно су се у нападачким акцијама истакли Јован Новак и Никола Јанковић, док је комплетан тим био готово перфектан у одбрамбеним задацима.

Ништа се у односу снага није променило ни у других 20 минута. Наш млади тим је готово рутински увећава предност и контролисао ситуацију на паркету. Изабраници селектора Мијатовића су највећу предност имали у скоку, што им је омогућило да мирно приведу утакмицу крају и дођу до убедљивог тријумфа против селекције Пољске на старту 19. издања турнира „Тургут Атакол“ у Истанбулу – 74:57.

– После два припремна циклуса спроведена на Златибору и Вршцу, ово нам је била прва провера. Морамо бити задовољни, јер смо показали прави однос према игри и дефанзивни потенцијал. За првих 20 минута примили смо само 18 поена и већ тада преломили утакмицу. Међутим, имали смо чак 25 изгубљених лопти што само говори да смо још увек неуиграни. Неки играчи прикључили су нам се пред сам полазак у Истанбул, практично без правог тренинга. Са друге стране радује податак да смо доминирали у скоку, имали 52. ухваћене лопте, да су Никола Јанковић и Марко Тејић имали потпуну контролу у оба рекета – истакао је Дејан Мијатовић, селектор У20 репрезентације Србије.

СРБИЈА У20: Ђорђевић, Ребић 8, Пот 6, Бурсаћ, Кутлешић, Тодоровић 7, Новак 12, Јарамаз 12, Јанковић 15, Каплановић, Апић, Тејић 14.

ПОЉСКА У20: Гржалински 2, Шченк 6, Золниаревич 11, Загзула 2, Струшки 4, Јешке 3, Радвански, Шимкијевич 5, Боровски 16, Патола 4, Витлински 2.

Комплетна статистика: линк >>>

У другом колу групе „А“ турнира „Тургут Атакол“ у Истанбулу репрезентација Србије у четвртак од 15:15 часова игра против селекције Немачке.