Млада репрезентација Србије одиграла је одличан меч на престижном турниру „Тургут Атакол“ у Турској. Изабраници селектора Владе Јовановића у другом колу истанбулског турнира убедљиво су савладали селекцију Русије, која је само у првом полувремену била равноправан ривал нашем младом тиму: Србија У20 – Русија У20 82:53 (15:14, 19:19, 26:5, 22:15).

После изједначеног првог полувремена (34:33) у којем је наш тим имао највише осам поена предности (29:21) мало ко је очекивао да ће у наставку сусрета нанети селекцији Русије тежак пораз. Међутим, репрезентативци Србије су у другом полувремену заиграли фантастично у одбрани, доминирали у скоку (48-30), лако проналазили најбоља решења у нападу. Невероватна серија у других 20 минута кренула је тројком Немање Крстића, убрзо су му се придружили Лука Митровић, Ненад Миљеновић и Немања Безбрадица за вођство 54:36 у финишу трећег периода. Обезбеђен тријумф и сигурна предност, као да су дали крила и осталим играчима, а после поена Немање Мишковића чиме су се сви изабраници селектора Јовановића уписали у листу стрелаца, на семафору је у 38. минут писало рекордних 80:40.

СРБИЈА У20: Рељић 6, Крстић 12, Маринковић 4, Аврамовић 8, Митровић 14, Миљеновић 11, Тасић 3, Бојић 5, Милошевић 5, Безбрадица 10, Мишковић 2, Ђорђевић 2.

РУСИЈА У20: Карпено, Соколов 3, Д. Захаров 12, Сахаров 5, Логинов 2, Комолов 4,
А. Захаров 8, Трушкин 5, Попов, Гудумак 8, Чиликин 4, Евстафев 2.

Комплетна статистика: линк >>>

У трећем колу турнира „Тургут Атакол“ репрезентација Србије у петак од 14:30 часова игра против селекције Немачке.