Млада репрезентација Србије, играчи рођени 1999. године и млађи, у склопу припрема за Европско првенство које се од 13. до 21. јула одржава у Тел Авиву одиграли су у Вршцу прву контролну утакмицу са селекцијом Француске.

Наш тим је пружио добру партију и славио резултатом 81:68 (19:11, 26:15, 18:20, 18:22). Ангажованом игром свих играча у првом полувремену, Србија је дошла до добре резултатске предности.

Агресивна и атлетски врло способна екипа Француза је у другом полувремену спуштала вишак Србије на једноцифрену разлику, али је наш тим добром контролом игре у одбрани и нападу завршио утакмицу убедљивом победом. Већ сутра, 28. јуна, У20 репрезентација Србије у Вршцу игра нови меч са истим.

СРБИЈА: Симовић 3, Марјановић 6, Матић 5, Вуликић 18, Ђорђевић 6, Момиров 5, Тадић 13, Ускоковић 8 (4 ас), Јерковић, Газибеговић 6, Стајчић 2, Јовичић 4, Мишковић 5.