МЕГА СОКЕРБЕТ – МЛАДОСТ 93:69 (31:14, 25:28, 20:14, 17:13)
У првом четвртфиналном мечу Триглав осигурање Купа Радивој Кораћ, кошаркаши Мега Сокербета савладали су земунску Младост и пласирали се у полуфинале, у коме ће у суботу од 18.30 играти са победником дуела ФМП – Војводина.
Мега је одлично отворила утакмицу и захваљујући расположеним Симоновићу и Петрушеву после само два минута повела 8:0, а онда и 16:6. Покушавали су Земунци да ухвате прикључак, борбеном игром стигли до 13:20 у 7. минуту, али су у финишу четвртине изабраници тренера Владе Јовановића појачали ритам и на први одмор отишли са „плус 17“ (31:14).
Контролисала је игру Мега и у наставку меча, али је после пар везаних поена Младост смањила на 26:37 у 13. минуту, па је тренер Јовановић реаговао тајм-аутом. У овом периоду екипа тренера Драгана Јаковљевића била је много конкурентнија квалитетнијој Меги, која није успевала да драстично повећа разлику и већ тада реши питање победника, али је на полувремену имала значајних 56:42.
На старту треће четвртине Младост је имала неколико одличних акција и серијом 8:0 после два и по минута игре пришла на 50:56. Међутим, Мега је брзо одговорила и преко Симоновића и Матковића поново стекла двоцифрену предност – 66:50, 25. минут. Наставила је Мега сјајну серију 16:1 и у 27. минуту имала до тада највећих „плус 21“ – 72:51.
Повећао је Церовина тројком на почетку последње деонице на 79:56, нешто касније и на 88:63, па је питање победника и дефинитивно било решено.
Комплетну статистику можете видети овде
http://www.fibalivestats.com/u/KSS/1848874/bs.html#ASFSK
ИЗЈАВЕ
Карло Матковић, играч Меге Сокербет
-Честитам екипи Младости на фер и коректној игри, желим им срећу у наставку АБА 2 лиге, честитам и својим саиграчима на добро одиграној утакмици. Пали смо у другој четвртини у којој смо примили 28 поена, у трећој четвртини смо одговорили притиском и агресивношћу. Држали смо се свог првобитног плана и то је резултирало оваквим исходом.
Влада Јовановић, тренер Меге Сокербет
-Куп је, за нас, веома важно такмичење, иако не доноси пласман у Европу. Дошли смо овде са амбицијом да направимо што бољи резултат. Била је ово добра утакмица, након одличне уводне четвртине, у другој смо противнику дозволили велики број поена, а почетком треће четвртине су дошли и на шест поена заостатка. Тада смо добро реаговали у одбрани, на шта се надовезао и нешто бољи шут за три поена и дошли смо до сигурне предности. Имамо дан паузе, а потом и полуфинале, када ћемо поново бити мотивисани и надам се да ћемо доћи до нове победе.
Марко Миленковић, играч Младости
-Данас нисмо били на нашем нивоу, лоше смо почели и отворили утакмицу серијом 0:8. У другом делу смо се вратили, променили неке ствари у фази одбране, дошли на минус шест, али, нажалост, нисмо имали снаге за преокрет. Заслужена победа Меге и желим им срећу у полуфиналу.
Драган Јаковољевић, тренер Младости
-Нови смо у овом такмичењу, дошли смо као првопласирани у Кошаркашкој лиги Србије. Пробали смо данас да изненадимо противника почетном поставом, са којим смо успели да победимо неке АБА лигаше ове сезоне, али нам то није пошло за руком. Нисмо добро играли под кошем, Симоновић, Матковић и Петрушев су заједно постигли 52 поена. Када на то додамо и поене Јовића и Ланговића и инфериорност у скоку, јасно је да нисмо могли до победе. Мега је тренутно друга српска екипа у АБА лиги ове сезоне и екипа која има одличан ритам за плеј-оф. Предвођени су младим тренером и одличним младим играчима, екипа је одлично селектирана и талентована и заслужено су се пласирали у полуфинале. Нама је остало да квалитет покажемо у домаћој лиги, чекају нас и два балона АБА 2 лиге и играмо даље са циљем да останемо на првом месту у Кошаркашкој лиги Србије.
- MEGA vs MLADOSTNovi Sad, 11.02.2021.foto: Nebojsa ParausicKosarka xyz
- MEGA vs MLADOSTNovi Sad, 11.02.2021.foto: Nebojsa ParausicKosarka xyz
- MEGA vs MLADOST Novi Sad, 11.02.2021. foto: Nebojsa Parausic Kosarka xyz
- MEGA vs MLADOST Novi Sad, 11.02.2021. foto: Nebojsa Parausic Kosarka xyz
- MEGA vs MLADOSTNovi Sad, 11.02.2021.foto: Nebojsa ParausicKosarka xyz