Младе У23 репрезентације Србије у баскету 3х3, женска и мушка, играју нова три турнира Лиге нација, од 14. до 16. јула у летонском граду Кандава.
Првог дана такмичења мушкарци су забележили победу против Ирске и пораз од Холндије и освојили друго место на првом турниру, а девојке су забележиле два пораза и завршиле први дан као треће у групи.
Баскеташи су у првом мечу групе Б победили Ирску са 21:11. Ђорђевић и Вукићевић су постигли по 8 поена, Ковачевић 4 и Цвркота 1 поен.
У другом дуелу, Србија је изгубила од Холандије 14:16. Вукићевић је постогао 7, Ковачевић 5, а Ђорђевић и Цвркота по 1 поен.
Баскеташице су у првом мечу групе Б изгубиле од Летоније – 13:14. Трипковић је постигла 6, Вучковић 5, а Марчетић и Буквић по 1 поен.
У другом мечу наше девојке су поражене против Словеније – 10:20. Вучковић је убацила 5 поена, Буквић 4, Марчетић 1, а Трипковић је овог пута била без поена.
Као и претходно такмичење у Риги, и ово је квалификационо за Светско првенство које се одржава у Кини од 14. до 17. септембра, односно поени се сабирају са претходна три турнира одиграна у Риги.
Надметање у обе конкуренције се поново одвија у две групе, а распоред наших репрезентација за наредна два дана изгледа овако.
Други турнир, 15. јул – мушкарци: 13.05 Србија – Ирска, 14.45 Летонија – Србија, финале 15.45. Жене: 10.50 Холандија – Србија, 12.40 Словенија – Србија, финале 15.20.
Трећи турнир, 16. јул – мушкарци: 12.05 Србија – Словенија, 13.55 Летонија – Србија, финале у 15.45. Жене: 10.50 Летонија – Србија, 12.40 Грчка – Србија, финале у 15.20.