Женска кадетска репрезентација Србије почела је у понедељак припреме за Европско првенство, које се одржава у Питештију (Румунија) од 15. до 23. августа.

Наше девојчице тренираће наредних десет дана у дворани “Визура спорт” у Земуну.

На списку тренера ове национале селекције Немање Планојевића су: Миа Аврамовић (Црвена звезда), Радмила Бјелобрк, Анастасија Јованов и Нађа Максимовић (Новосадска ЖКА), Елена Ерић и Ема Јеверица (Севојно), Сташа Ковачевић и Калина Кожул (Партизан 1953), Милица Мазић (Војводина 021), Теодора Милошевић и Невена Петровић (прикључиће се припремама после ЕП У18) (Мега баскет), Сара Тановић (Визура), Јована Тодоровић (Младост Јуниор), Јована Илић (Квинсленд Академи СМТ, Аустралија), Ања Петковић (Валенсија, Шпанија), Мила Мајсторовић и Сара Мајсторовић (Лион Асвел, Француска).

“Јако сам срећан што почињемо припремe, мислим да смо сви из стручног штаба, као и играчице, једва чекали да се окупимо и да почнемо са тренинзима. Трудићемо се да у наредном периоду озбиљним радом повећамо своје шансе на ЕП. Мислим да је излишно говорити о мотивисаности свих нас да репрезентујемо нашу земљу на како доликује. Надам се да ћемо успети у томе, како добрим играма, тако и понашањем на терену и ван њега. Што се тиче самих припрема, имаћемо 51 тренинг и седам припремних утакмица пре самог одласка на првенство. Првих десет дана ћемо бити у Визури, а након тога се селимо у Бању Ковиљачу. Тада очекујемо да нам се прикључи Невена Петровић, која је са У18 репрезентацијом. Искористићемо то време да стекнемо увид у квалитете девојака и одаберемо не 12 најбољих играчица, већ 12 које ће најбоље функционисати заједно. Убеђен сам да ће девојке оправдати наше поверење.” – рекао је тренер кадеткиња Немања Планојевић.

У стручном штабу тренера Немање Планојевића су помоћни тренери Бојан Крстовић и Теодора Марункић, кондициони тренер Иван Брњас, физиотерапеут Јована Кијановић и тим менаџер Драган Вуковић.

Србија У16 ће на ЕП играти у Ц групи са Румунијом, Белгијом и Француском. У А групи су Велика Британија, Летонија, Словенија и Шпанија, у Б групи Чешка, Пољска, Мађарска и Финска, а у Д групи Израел, Немачка, Хрватска и Италија.